Top Solana projektek – Ezt a 10-et figyeld 2024-ben

Kriptomagazin solana

Közelebbről megnézzük a 2024-es top Solana projektek közül néhányat, amelyekre érdemes lesz figyelni különböző kategóriákban, mint például a kölcsönzés, a DePIN, az RWA, a mémérmék és még sok más.

ByBit spot banner

A Solana rendelkezik az egyik legnagyobb decentralizált pénzügyi (DeFi) ökoszisztémával a kriptoiparban. A projekt 2021-ben állt talpra az FTX tőzsde 2021-es bukása után, és 2024-ben masszívan feltámadt, figyelemre méltó fejlesztéseket hozott, és az iparág egyik legnépszerűbb hálózatává vált.

A több milliárd dollár összértékben zárolt értéket befogadó Solana több száz, ha nem több ezer projektnek ad otthont.

A skálázhatóságáért, nagy sebességéért és alacsony gázköltségeiért dicsért protokoll több száz decentralizált alkalmazás (dApp) táptalajává vált, amelyek mindegyike különböző területeket szolgál ki a DeFi-n belül: kölcsönzés és kölcsönzés, likvid tét, decentralizált swapok, nem-helyettesíthető token (NFT) gyűjtések, kriptoeszközök áthidalása, származékos kereskedés és még sok más.

A projektek ilyen hatalmas és változatos ökoszisztémája nyomasztónak tűnhet, ami arra késztet, hogy feltedd magadnak a kérdést: Hogyan találhatok új Solana projekteket? Vagy mi a legjobb projekt a Solana-n?

Ez a részletes útmutató pontosan ezekre a kérdésekre próbál választ adni, a 10 legjobb Solana projektet megvizsgálva. A projekt könnyen érthető magyarázatán túl más fontos pontokra vonatkozó kritikus információkat is találsz, úgyhogy olvass figyelmesen.

A Solana DEX-ek jelentősége

A decentralizált tőzsdék (DEX) vitathatatlanul minden DeFi ökoszisztéma szíve. A DEX-építőknek skálázható, költséghatékony és különösen gyors infrastruktúrára van szükségük a tranzakciók feldolgozásához.

Elég, ha azt mondjuk, hogy a Solana úgy illik ide, mint a kesztyű, mivel ez a célblokklánc az ilyen típusú láncot kereső DEX-fejlesztők számára.

Mindezek alapján a DEX-ek a Solana ökoszisztéma gazdasági növekedésének egyik fő hajtóereje. A Solana blokkláncát kihasználva a DEX-eknek sikerült DeFi óriássá válniuk, és olyan innovatív funkciókkal vonzzák a felhasználókat, mint az automatizált árjegyzők (AMM), a likviditás biztosítása, a dollárköltség átlagolás (DCA), az örökös kereskedés és még sok más.

Ezen túlmenően a DEX-ek a Solana keretében azért is fontosak, mert életben tartják a decentralizált pénz ethoszát. A felhasználók számára egy fő elemet biztosítanak – az eszközeik tulajdonjogát és ellenőrzését a személyes, saját letétbe helyezett pénztárcákon keresztül.

Az alábbi lista szándékosan nem tartalmaz sok decentralizált tőzsdét, bár jó néhányat közülük mindenképpen a Solana csúcsprojektek közé kell sorolni. És mégis, mivel az útmutató félrevezető lenne, ha nem tartalmazna egyet sem, megvizsgáljuk a legnagyobbakat.

A 10 TOP Solana projekt 2024-ben

Ebben az átfogó listában a legjobb, top Solana projekteket tárjuk fel. Olyan tényezőket vettünk figyelembe, mint a piaci jelenlét, a kiemelkedő funkciók, a közösség és a fejlesztőcsapat erőssége.

Phantom tárca: A Solana legnagyobb önmegőrző pénztárcája

A Phantom az összes felhasználó számát tekintve a legnépszerűbb önmegőrző pénztárca a Solanán. A 2021 januárjában indított alkalmazás nemcsak a Solana, hanem más hálózatokon is az egyik legelterjedtebbé vált.

Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kriptovalutáikat biztonságosan tárolják a láncon, kiszolgálva azokat, akik önmegőrző megoldásokat keresnek. A Solana szinte minden decentralizált alkalmazása (dApp) támogatja a Phantom walletet. Különösen népszerű a SOL stakerek körében az egyszerűsített lekötési folyamat és az általános felhasználóbarát felület miatt, ami alkalmassá teszi a havi több százezer felhasználó számára. Webböngésző-bővítményként is elérhető a Brave, a Google Chrome és a Firefox számára.

phantom tarca

A Phantomnak azonban van egy külön mobilalkalmazása is, amely iOS és Android eszközökön is támogatott.

A CryptoRank adatai szerint a Phantom legutóbbi, 2022. januári finanszírozási fordulója 1,2 milliárd dollárra értékelte a vállalatot. Ők 109 millió dollárt gyűjtöttek össze. Ezt megelőzően, 2021 júliusában a vállalat 9 millió dollárt gyűjtött.

A Phantom befektetői közé tartozik a Paradigm, a Jump Capital, az Andreessen Horowitz, a DeFi Alliance, a Variant, a Solana Ventures és mások.

Jupiter: Solana legjobb decentralizált tőzsdéje (DEX)

Ahogy fentebb említettük, a decentralizált tőzsdék állnak a Solana nyüzsgő ökoszisztémájának élvonalában, mivel lehetőséget biztosítanak a felhasználók számára a tokenek közötti gyors cserére anélkül, hogy a központosított társaikra kellene támaszkodniuk.

A Jupiter még 2021 októberében indult el, és az egyik első láncon belüli csereaggregátor a hálózatokon.

A sikerének okai között olyan fontos funkciók szerepelnek, mint a limitmegbízások, a dollárköltség átlagolás (DCA), a hatékony swap szolgáltatások és az örökös cserefunkciók (bár még mindig BETA-ban).

jupiter solana dex

2024 januárjában a Jupiter elindította tokenjét – JUP. Ez volt az egyik legjobban várt airdrop kampány a kriptoiparban, ami még inkább kiemelte a csapat elkötelezettségét a közösség jutalmazása iránt.

Ez a megközelítés, szilárdan párosulva a csapat általános megközelítésével az innováció és a praktikus és funkcionális kereskedési eszközök biztosítása felé, bebetonozta a Jupitert a Solana egyik legjobb projektjévé és a decentralizált kereskedés egyik erőművévé.

jup arfolyam jul15
A Jupiter árfolyama 2024 július 15-én.

A Jupiter alapítója álnéven, a Meow becenevet használja. Ben Chow pedig a társalapító.

Ahogy már írtuk, a Jupiter 2024 januárjában egy airropot hajtott végre, a tokenomika szerint a JUP tokenek 20%-át a csapattagok számára tartották fel egy meghatározott megszolgálási ütemterv szerint. Van egy 20%-os stratégiai tartalék is, amelyet a csapat kezel.

Marinade Finance – A vezető Solana hitelezési projekt

A Marinade Finance az egyik top Solana projekek egyike, amelynek összértéke meghaladja az 1,5 milliárd dollárt.

A protokoll lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy lekössék a SOL tokenjeiket, és cserébe mSOL-t kapjanak, amely a stakelt eszközeik tokenizált változata. Ez azt jelenti, hogy miközben a lekötött eszközök hozamot termelnek és hozzájárulnak a hálózat biztonságához és likviditásához, a felhasználók az mSOL tokeneket más DeFi alkalmazásokban is bevethetik, hogy maximalizálják jövedelmüket.

marinade finance

A felhasználók bármikor feloldhatják a lekötésük anélkül, hogy várakozniuk kellene. Ráadásul a protokollhoz való hozzáférés sem jelent problémát, mivel az olyan tőzsdékkel, mint a Coinbase, és Solana-alapú pénztárcákkal, mint a Phantom, integrálva van.

A Marinade gyorsan a top Solana projektek egyike lett, miután kihasználta a liquid staking narratívát az olyan protokollok mellett, mint az Ethereum-alapú óriás Lido. Miután elvesztette a hálózatában lévő TVL közel 90% -át a 2021-2023 végétől a kriptopiacon uralkodó medvés szorítás után, a Marinade 2024-ben lendületet vett, és milliárdos összértéket zárolt (TVL) milliárdokat halmozott fel.

A Marinade Finance-t 2021-ben alapította Marco Broeken és Lucio Tato. A duóról kevés információ áll rendelkezésre, főleg azért, mert a projektet a decentralizált autonóm szervezet (DAO) működteti.

A Marinade Finance által összegyűjtött pontos összeg nem publikus. A PitchBookból azonban kiderül, hogy a Marinade legalább egy finanszírozási kört teljesített, és két kockázatitőke-befektetést biztosított: Miton és Big Brain Holdings.

Magic Eden: A Solana legjobb NFT piactere

A Solana nem-helyettesíthető tokenek tere 2021 óta virágzik, és az egyik legnagyobb piactér és sok NFT kereskedő és befektető számára az egyik legmegfelelőbb platform a Magic Eden.

A Magic Eden 2021 szeptemberében indult, és gyorsan meghatározóvá vált a szélesebb Solana ökoszisztémában.

A platform elsősorban arról ismert, hogy a felhasználóknak lehetőséget biztosít a nem-helyettesíthető tokenek kereskedelmére, de ez egy olyan hely is, ahol az ember elindíthatja a saját gyűjteményét. A Magic Eden minden egyes NFT tranzakció után bizonyos adót számít fel.

magic eden nft piacter

A Solana-fókuszú NFT piactérként indult, de később más hálózatokra is kiterjedt. Bár messze nem olyan népszerű, mint az ETH-alapú OpenSea NFT platform, a Magic Eden támogatja az Ethereumot.

A projekt arról is ismert, hogy a csapat képes alkalmazkodni, más platformoknál gyorsabban indítja el a trendi hálózatok támogatását. Néhány ilyen hálózat közé tartozik a Bitcoin (Ordinals és Runes), a Polygon és a Base.

A projekt alapítói:

  • Jack Lu – aki jelenleg a vezérigazgatói posztot tölti be
  • Sidney Zhang – aki jelenleg a technológiai igazgatói posztot tölti be.
  • Zhuoxun Yin – jelenleg a COO pozíciót tölti be.
  • Zhoujie Zhou – aki jelenleg a vezető mérnökként tevékenykedik.

A Magic Eden három finanszírozási körben vett részt: 2021 októberében 2,5 millió dollárt gyűjtött be, majd  27 millió dollárt gyűjtött 2022 márciusában Series A során. 2022 júniusában pedig Series B befektetés során 130 millió dollárt gyűjtöttek.

Néhány neves befektető: Paradigm, Solana Ventures, Sequoia Capital, Electric Capital, 6th Man Ventures és mások.

Dogwifhat (WIF): A Solana lánc egyik legnagyobb mém érméje

A Solana mém érmék 2023 végén és 2024 elején az egyik legforróbb témává váltak. A kereskedési volumen a protokollon robbanásszerűen megnőtt, ami miatt maga a hálózat is dugulásos problémákat, sőt, leállásokat okozott.

Az egyik legnagyobb mémérme az egész iparágban, nem csak a Solana-ban, kétségtelenül a Dogwifhat (WIF) volt.

dogwifhat token

A név egy corgi fajtához tartozó kutyát ír le, amely egy egyszerű rózsaszín sapkát visel – innen a dog wif (with) hat. A Solana-fókuszú szűkebb közösségekben 2023 decemberében vált népszerűvé, de az azt követő hónapokban berobbant a mainstreambe. Márciusban a WIF már több milliárd dolláros piaci kapitalizációval kereskedett, és az 50 legjobb kriptovaluta közé merészkedett.

Az érmének egyáltalán nincs semmilyen haszna vagy célja azon túl, hogy vicces. A Dogwifhat alapítói névtelenek, és úgy tudni, hogy már jóval azelőtt eladták a tokenjeiket, hogy az egy népszerű mémérme lett volna.

Render Network – Decentralizált fizikai infrastruktúra (DePIN)

A Render Network (RNDR) az egyik legnépszerűbb projekt a Solana ökoszisztémában. Célja a GPU felhő alapú renderelés decentralizálása egy olyan piactéren keresztül, amely összeköti az igény szerinti renderelésre szoruló felhasználókat a nagy teljesítményű GPU-tulajdonosokkal. Ez a modell lehetővé teszi a művészek, magánszemélyek és vállalkozások számára, hogy a központosított GPU-felhő rendszerekhez képest alacsonyabb költséggel és gyorsabb ütemben, hatékonyan skálázzák a renderelési feladatokat.

render network fooldal

Az üzleti modell két fő szereplőre támaszkodik: az alkotókra, akik renderelési feladatokat küldenek be, és a csomópont-üzemeltetőkre, akik a feladatok teljesítéséhez kihasználják a szabad GPU-kapacitást, és ellentételezésként RNDR-t keresnek. A Render Network azonban ennél sokkal többre képes. A platformon belüli feladatok a játék-, szórakoztató vagy művészeti célú egyszerű renderelési feladatoktól a mesterséges intelligencia (AI) vagy gépi tanulás (ML) alkalmazások bonyolultabb kéréseiig terjednek.

Alapítók: Jules Urbach 2017-ben alapította a Render Networköt. Urbach az OTOY, egy felhőalapú GPU-renderelési szolgáltatás alapítója is, amely a tartalomkészítéshez és a médiaszolgáltatáshoz nyújt felhőalapú renderelést. Több mint 25 éves iparági tapasztalattal a számítógépes grafika, a streaming és a 3D renderelés úttörőjének számít.

A csapat további neves tagjai a Bitcoin-befektető és technológiai vállalkozó Kalin Sztojancsev, aki a Render Network projektvezetője, valamint Charlie Wallace műszaki igazgató, egy elismert szoftvermérnök.

A Render Network emellett egy figyelemre méltó tanácsadói csapattal is büszkélkedhet, amely több iparág nagynevű képviselőiből áll, köztük a jól ismert filmes J.J. Abramsből, Jennifer Zhu Scottból, egy mélyen a technológiára összpontosító hongkongi vállalkozóból, valamint Ariel Emanuelből, az Endeavor, egy globális sport- és szórakoztatóipari vállalat vezérigazgatójából.

Ondo Finance – Valós világbeli eszközök (RWA) a Solanán

Az Ondo Finance egy RWA protokoll, amely intézményi szintű termékeket hoz a láncba. Ez azt jelenti, hogy az olyan értékpapírokat, mint a kötvények és a kincstárjegyek, a blokkláncon tokenizálják, hogy többféle előnyt biztosítsanak a befektetőknek, például a másodlagos piacokon való kereskedés lehetőségét a tipikus várakozási idők és bürokratikus akadályok nélkül, ezáltal növelve a hatékonyságot és a likviditást.

Az Ondo megfelelő és szabályozott kereskedési lehetőséget biztosít a tokenizált eszközökkel foglalkozni kívánó befektetők számára. A felhasználóknak azonban a hálózathoz való csatlakozás előtt KYC (Know Your Customer) eljárásokon kell átesniük. Ez a szabályozói törvényeknek való megfelelés biztosítása érdekében történik.

ondo finance fooldal

Az önellátás elve alapján működő Ondo ezt a vagyonkezelőkkel, letétkezelőkkel, ügyvédekkel és más, a láncon belüli eszközkezeléshez szükséges szervezetekkel való partnerségek és integrációk révén éri el.

Az Ondót 2021-ben alapította Nathan Allman, aki korábban a Goldman Sachs digitális eszközökkel foglalkozó csapatában dolgozott. A többi tag között olyan korábbi Goldman Sachs és McKinsey & Co. vezetők vannak, mint Ian De Bode.

Bár eltér a szokásos anonimitásra és adatvédelemre összpontosító DeFi protokolloktól, az Ondo és más RWA protokollok a blokklánc elfogadottságának és a blokklánc ökoszisztémák gazdasági növekedésének egyik fő mozgatórugója. A logika szerint az Ondo nem lenne képes tokenizált kötvényeket kínálni, amelyek értékpapírok, ha nem biztosítja a szabályozási törvényeknek való megfeleléshez szükséges lépéseket.

Jito – A Solana Liquid Staking behemótja

A Jito az egyik legfontosabb liquid staking protokoll a Solana blokkláncban. Egyszerű használatának és felhasználóbarát műszerfalának köszönhetően kiemelkedik a többi protokoll közül. A Jito sikerének egyik oka a “MEV frontrunning” megközelítésében rejlik.

A MEV (Maximal Extractable Value, azaz a maximális kitermelhető érték) ellentmondásos téma a kriptoiparban. Egyes felhasználók azt állítják, hogy a MEV-bányászok manipulálják a piacokat, hogy a decentralizált tőzsdéken a kereskedési megbízásokat megelőzzék, vagy átszervezik a tranzakciókat egy blokkon belül, hogy előnyben részesítsék azokat, amelyek nagyobb nyereséget hozhatnak. Ez tisztességtelen előnyhöz vezet az adott hálózaton belüli pozíciók kihasználásával, és összességében rosszabb élményhez vezet az általános felhasználók számára.

jito labs fooldal

Mások azzal érvelnek, hogy a MEV hatékonyabbá teheti a piacokat azáltal, hogy megtalálja a legjobb árakat a tokenek számára a tőzsdéken keresztül, és enyhíti a DeFi protokollok közötti gazdasági hatékonysági hiányosságokat, különösen a hitelezési protokollokban, amelyekben a MEV segíthet a hitelezőknek, hogy visszafizessék, ha a hitelfelvevők nem érik el a meghatározott biztosítéki küszöbértéket.

Általánosságban elmondható, hogy a MEV-nek vannak pozitív és negatív oldalai, és itt lép be a Jito. A Jito megoldása egy olyan aukciós rendszer biztosítása volt, amely lehetővé teszi a kereskedők számára, hogy licitáljanak az általuk nyereségesnek ítélt tranzakciósorozatokra. Ezután harmadik fél blokkmotorok szimulációkat végeznek, hogy megtalálják a legértékesebb tranzakciós kombinációkat.

Az így kapott ajánlatokat a JitoSOL-on keresztül osztják szét a validálók és a stakerek között. Ez a mechanizmus hatékonyan megszünteti a spam-előnyöket, miközben növeli a stakerek jutalmát.

A Jito-t a Jito Labs alapította, amelynek társalapítói Lucas Bruder vezérigazgató és Zano Shermani műszaki igazgató. A Jito Labs társalapítása előtt Lucas az Ousternél és a Teslánál autonóm buldózerek robotikai vezérlőrendszereire és beágyazott firmware-fejlesztésre szakosodott. Shermani viszont szoftvermérnökként dolgozott a Parsecnél, és a George Mason Egyetemen folytatta tanulmányait.

A további nevek között szerepel még Brian Smith, a Jito Labs COO-ja és a JIto Network egyik fő közreműködője.

2022-ben a Jito Labs 12 millió dollárt gyűjtött be egy A sorozatú körben, amelyet a Multicoin Capital és a Framework Ventures vezetett.

Kamino Finance – Leverage, Liquidity, Lending

A Kamino Finance a Solana egyik legérdekesebb projektje a hitelezés, hitelfelvétel és befektetési lehetőségek széles termékpalettája miatt.

A 2022-ben alapított és az angliai Londonban székhellyel rendelkező Kamino a decentralizált pénzügyi szolgáltatások, elsősorban a likviditásnyújtás, a tőkeáttétel, valamint a hitelnyújtás és -felvétel sokrétű kínálata miatt került a Solana-projektek élmezőnyébe.

A Multiply funkció segített abban, hogy a Kamino még vonzóbbá váljon a felhasználók számára. Ahogy a neve is mutatja, a “multiplikátorok” lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy növeljék a hozamtermelő eszközzel szembeni kitettségüket az alapul szolgáló eszköz kölcsönvételével.

kamino finance app

Például egy felhasználó kölcsönveheti a SOL-t, hogy növelje a JitSOL-nak való kitettségét. Ez a Kamino Lendnek köszönhető, ami azt jelenti, hogy a Multiply pozíciók lényegében túlbiztosított kölcsönök, egy felhasználóbarátabb felhasználói felületbe csomagolva.

A Kamino Pontok szintén szerves részét képezik a platformnak. A bejelentés óta a pontok jutalmazási és ösztönző mechanizmusként szolgálnak, ösztönözve a felhasználók elkötelezettségét a kölcsönzés, a hitelezés és a likviditási trezorok között. Ez a rendszer kulcsfontosságú szerepet játszott a Kamino növekedésében, mivel ez a számviteli mérőeszközként szolgál annak felmérésére, hogy mely felhasználók kapják a legjobb jutalmat a közelgő airdropok során.

Gonzalo Parejo Navajas és Ben Gleason alapította a protokollt. Navajas korábban a Niche Partners operatív partnereként dolgozott. Társalapítója volt az OnTruck áruszállítási szolgáltatásnak, és ügyvezető igazgató volt az iContainers technológiai és szállítmányozási vállalatnál.

Gleason eközben az e-kereskedelmi Groupon LATAM pénzügyi igazgatója és ügyvezető igazgatója volt. Ezt megelőzően a McKinsey-nél volt Engagement Manager.

A Kamino több mint 10 millió dolláros finanszírozást biztosított, olyan neves kockázatitőke-társaságok támogatásával, mint a Solana Ventures és a Jump Capital.

Mad Lads: Solana: Végrehajtható NFT-k a Solana-n

A Mad Lads a Solana egyik legnagyobb, nem-helyettesíthető tokengyűjteményévé vált. A platformot a Coral nevű cég indította el, és elsősorban a Solana keretrendszer fejlesztésére összpontosít.

Maga a gyűjtemény 10 000 egyedi avatárból áll. Ezek humanoid karaktereket ábrázolnak, amelyek mindegyike különleges tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek ritkaságban változnak. Minél ritkább egy NFT, annál drágább jellemzően.

mad lads nft

A Mad Lad NFT-kből körülbelül 9 966 darabot minteltek, és ezek gyűjtők birtokában vannak. Érdemes megjegyezni, hogy nincs két egyforma darab – mindegyik egyedi a maga formájában és formájában.

A Mad Lad-ek egyik érdekessége, hogy ezek xNFT-k. Ez azt jelenti, hogy van bennük egy olyan kódszkript, amelyet egy olyan alkalmazás tud végrehajtani, amely támogatja a Mad Lads-t. Ez lényegében azt jelenti, hogy programozhatók és könnyen integrálhatók harmadik féltől származó alkalmazásokba.

A projektet a Coral alapította, alapítója Armani Ferrante – egy technológiai szakember, aki karrierjét az Apple-nél kezdte. Trystan Yver a Coral társalapítója.

A Coral 2022 szeptemberében 20 millió dolláros finanszírozási körben részesült.

+1: Helium Network – A dolgok internete (IoT)

A Helium Network egy másik DePIN projekt, amely áttért a Solana blokkláncra, hogy vezető szerepet töltsön be a decentralizált vezeték nélküli infrastruktúra területén.

A hotspotok a Helium ökoszisztéma alappillérei. Amikor aktiválsz és működtetsz egy hotspotot, a mobiladatokhoz képest internet-hozzáférést biztosítasz a közeli területen élő magánszemélyeknek és vállalkozásoknak. Ezért HNT-vel – a protokoll natív tokenjével – jutalmaznak.

helium fooldala

A Helium Network a Proof of Coverage (PoC) alapján működik, egy egyedi algoritmus alapján, amely arra ösztönzi a felhasználókat, hogy igazolják a hálózati lefedettséget, így megerősítve a helyüket és a csatlakozási lehetőségüket. A PoC integrálva van a Helium Consensus Protocolba, amely a HoneyBadgerBFT konszenzus protokollt használja.

Az üzleti modell meglehetősen egyszerű: a felhasználók Hotspotokat telepítenek, hogy hozzájáruljanak a hálózathoz, és a Helium blokklánc által elősegített ösztönző rendszeren keresztül Helium bányászati jutalmakat szerezzenek. A Helium bányászat a hagyományos GPU-kkal vagy ASIC rigekkel végzett bányászati módszerek helyett a rádióhullámos technológiát használja, ami jelentősen csökkenti az energiafogyasztást.

A Helium nem kriptoprojektként indult, hanem egy távközlési vállalatként Helium Inc. néven 2013-ban amelyet Amir Haleem, Shawn Fanning és Sean Carey alapítottak. Az alapítók 2019-ben váltottak át a kriptóra. A siker nem váratott magára sokáig, hiszen a Helium hálózat 2019-ben 20 000 hotspotot üzemeltetett világszerte, 2021 februárjára pedig már több mint egymillió hotspotot.

A Helium az egyik legjobban finanszírozott kriptoprojekt az iparágban, több mint 364 millió dollárt gyűjtött össze több mint 33 befektetőtől. A projektbe befektető prominens nevek közé tartozik a Google Ventures, a FirstMark, a Pantera Capital és a Munich Re Ventures.

Top Solana projektek – Végszó

A Solana a decentralizált alkalmazások (dAppok) változatos ökoszisztémájának központjává vált, különösen olyan területeken, mint a hitelezés, a likvid staking, a decentralizált tőzsdék (DEX) és a valós eszközök tokenizálása.

Minden akadály ellenére Solana 2024-ben figyelemre méltó feltámadást ért el. Decentralizált pénzügyi (DeFi) ökoszisztémája milliárdos összértékben lezárt (TVL) összegekkel büszkélkedhet, ami megmutatja rugalmasságát, és felhívja magára a figyelmet skálázhatósága, gyorsasága és költséghatékonysága miatt.

Ezt az olyan ígéretes csapatok hajtották előre, amelyek olyan magas színvonalú projekteket építenek, mint a fent említettek.