A kereskedés terv és meghatározott stratégia nélkül sokszor nem más, mint szerencsejáték. Bár a kriptovaluta piac kezdete óta az ilyen típusú kereskedés dominált, a helyzet változik. Egyre több intézményi befektető lép be a piacra, és ezzel együtt megjelennek az elemzéseken, adatokon és más pénzügyi szektorok tapasztalatain alapuló stratégiák is.
Magánbefektetők is kihasználhatják ezeket a tudásokat, és alkalmazhatják a legélesebb pénzügyi stratégiákat, hogy növeljék a nyereségeiket a Binance-en és más kriptotőzsdéken.
De melyek a legjobb kriptokereskedési stratégiák?
1. Dollárköltség-átlagolás (DCA)
A DCA egy biztonságos stratégia azok számára, akik hosszú távra terveznek, és el akarják kerülni a piac hullámvölgyeit. A módszer lényege, hogy meghatározott időközönként azonos összeget fektetünk be egy kiválasztott kriptovalutába.
Például: A Dogecoin korai időszakában az árfolyamot hírességek és közösségi média posztok fel-le rázták. Ilyen esetekben a DCA segíthetett volna kiegyensúlyozott hozamokat elérni. Stabilabb coinok esetében, mint például a Bitcoin, egy havi fix napon végzett befektetés jó stratégia lehet.
A Binance által végzett kísérlet során 3 hónapon keresztül havi 100 dollárt osztottak szét a CMC Cryptocurrency Top 10 Equal Weighted Index alapján. Az eredmények azt mutatták, hogy például a BTC 21,7%-os hozamot hozott, míg a BNB kiemelkedett a 56,23%-os teljesítményével.
A DCA megvédi a befektetőket az érzelmi alapú döntésektől, mint például a FOMO (félelem a kimaradástól), és minimalizálja a hirtelen piaci fordulatok kockázatát.
2. Sávkereskedés (Range Trading)
Ez a stratégia azok számára ideális, akik rövid távú nyereséget szeretnének elérni mérsékelt kockázat mellett. A sávkereskedés lényege, hogy az adott token támogatási (support) és ellenállási (resistance) pontjai alapján kereskedünk.
Példa: Ha a Binance Coin (BNB) árfolyama támogatási szinten van, ott érdemes vásárolni, majd az ellenállási szinten eladni. Ez a módszer mindaddig működik, amíg a token árfolyama nem lépi át ezeket a szinteket.
3. Arbitrázs kereskedés
Az arbitrázs során a kereskedők a különböző tőzsdék közötti árkülönbségeket használják ki. Például: Ha egy token egy tőzsdén 50 000 dollárért kapható, míg máshol 50 050 dollárért, a kereskedő megvásárolhatja az olcsóbb helyen, majd eladhatja a drágábbik helyen.
Bonyolultabb verziók is léteznek, mint például a háromszög arbitrázs, amely több kriptovaluta árfolyamának eltéréseit használja ki. Ezen kívül létezik határokon átnyúló arbitrázs is, amely az eltérő regionális keresletet és szabályozási különbségeket veszi figyelembe.
4. HODLing
A HODLing egyszerű stratégia: vásárolj egy növekedési potenciállal rendelkező tokent, és tartsd hosszú távon. A kifejezés egy fórumon történt elírásból ered, később azonban a „Hold On for Dear Life” (Tartsd erősen) rövidítésévé vált.
Ez a stratégia figyelmen kívül hagyja a rövid távú árfolyam-ingadozásokat, és inkább hosszú távú növekedésre összpontosít. Korai Bitcoin-befektetők példája jól mutatja, hogy az évek során jelentős hozam érhető el ezzel a módszerrel.
Ez is érdekelhet: Úgy tűnik ismét éledezik az NFT piac
5. Napi kereskedés (Day Trading)
Ez a stratégia az árfolyamok napi ingadozásainak kihasználására épít, és ellentéte a HODLing-nak. A napközbeni kereskedés során a kereskedők néhány perctől néhány óráig tartanak meg egy tokent, és akár több tranzakciót is lebonyolítanak egyetlen nap alatt.
A technikai elemzési eszközök és a stop-loss megbízások segítenek minimalizálni a veszteségeket, de a napi kereskedés nagy kockázatot rejt magában. A kezdőknek érdemes kis pozíciókkal indítaniuk, és fokozatosan növelni a befektetett összeget.
A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.