A blockchain technológia egyik legismertebb szereplője, a Ripple, holnap indítja útjára régóta várt saját stablecoinját, az RLUSD-t. A New York-i Pénzügyi Szolgáltatások Minisztériuma (NYDFS) múlt heti jóváhagyása után a stablecoin hivatalosan is elérhetővé válik néhány kiválasztott platformon, mint például az Uphold, a Bitso, a MoonPay, az Archax és a CoinMENA. A Ripple ígérete szerint a jövőben további tőzsdéken is elérhető lesz.
Jack McDonald, a Ripple stablecoin-részlegének vezetője szerint a szabályozottság és a hasznosság áll a vállalat törekvéseinek középpontjában. „A szabályozott és megfelelőségi keretek között működő technológia biztosítása a legfontosabb számunkra” – nyilatkozta a Fortune magazinnak adott interjújában.
The wait is over: RLUSD launches globally tomorrow!https://t.co/mYcyyX6Vre
— Ripple (@Ripple) December 16, 2024
Mi az az RLUSD?
Az RLUSD egy stablecoin, vagyis olyan kriptovaluta, amelynek értéke 1:1 arányban az amerikai dollárhoz van kötve. Ez azt jelenti, hogy a Ripple vállalta, minden egyes kibocsátott stablecoin mögött megfelelő mennyiségű amerikai dollárt tart tartalékban.
A stablecoinok nagy népszerűségnek örvendenek azok körében, akik érdeklődnek a digitális eszközök iránt, de ódzkodnak a hagyományos kriptovaluták jelentős volatilitásától. McDonald szerint a stablecoinok hibrid megoldásnak tekinthetők, amelyek értéke stabil, de a digitális eszközök rugalmasságát és előnyeit kínálják.
Ez is érdekelhet: Új kriptovaluták
A Ripple tervei között szerepel, hogy az RLUSD-t integrálja a hagyományos pénzügyi intézményekbe. A Ripple Payments, amely globális bankokkal működik együtt nemzetközi tranzakciók lebonyolítására, a következő év elejétől kezdi meg az RLUSD használatát. A vállalat célja, hogy a stablecoint nemcsak a kriptovaluták világában, hanem a hagyományos pénzügyi szektorban is széles körben elfogadottá tegye.
A stablecoinok piaca
Az elmúlt években a stablecoinok a kriptovaluták piacának egyik legnépszerűbb típusává váltak, és mára összpiaci kapitalizációjuk meghaladja a 200 milliárd dollárt – derül ki a CoinGecko adataiból. Különösen azokban az országokban kedveltek, ahol a helyi valuta magas inflációnak van kitéve.
Jelenleg azonban a piac 90%-át két nagy szereplő, a Tether (USDT) és a Circle (USDC) uralja. Az USDT szabályozási hiányosságaival szemben McDonald szerint az RLUSD előnye, hogy teljes mértékben megfelel a szabályozási követelményeknek. „A New York-i DFS irányelveinek való megfelelés nem egyszerű, számos követelményt kellett teljesítenünk, hogy engedélyt kapjunk, és a jövőben is meg kell felelnünk ezeknek az előírásoknak” – mondta McDonald.
Ez is érdekelhet: Milyen kriptóba fektessek?
Az RLUSD megjelenésével a Ripple nemcsak a stablecoinok piacán, hanem a globális pénzügyi rendszerek átalakításában is új szintre kíván lépni, amely a kriptovaluták és a hagyományos pénzügyi világ közötti szakadék áthidalását célozza.
A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.