270 ezer minuszból 4,5 milló profitot csinált egy kereskedő

telegram kereskedesi botok
google-newss

Kövess minket a Google Hírekben

A kriptopénzek piaca híres (vagy hírhedt) az ingadozásáról, ami nagyon kifizetődő (vagy büntető) lehet a kereskedési tevékenységekben. Egy kriptokereskedő például mindkét világból megízlelhette a világot: 270 000 dollárnyi nem realizált veszteségből 4,5 millió dollárnyi nem realizált nyereségbe került – mindezt egy nap alatt.

Erről a lenyűgöző történetről először a Lookonchain számolt be, egy január 23-i bejegyzésben az X-en. A kereskedés a VINE-nel, egy nemrég indított Solana-alapú memecoinnal történt a pumpdotfunon. Ezzel kapcsolatban a pumpdotfun egy olyan platform, amely Solanában (SOL) arról vált ismertté, hogy több ezer memecoin rugpulljának ad otthont.

Hogyan változtatta a kriptokereskedő a 270 000 dolláros veszteséget egy nap alatt 6 millió dolláros nyereséggé

A kereskedő először 20 SOL-ból 23 SOL-t csinált egy gyors, 1 millió darabos VINE kereskedéssel. Közvetlenül az eladás után azonban a VINE megugrott, így elkapta „FOMO” érzés, ami arra késztette a kereskedőt, hogy sokkal többet vásároljon magasabb áron.

Ezúttal a kriptokereskedő 1463 SOL-ot költött, 374 000 dollár értékben, hogy 26,6 millió VINE-t vásároljon. A masszív vásárlás után a VINE körülbelül 70%-kal zuhant az átlagos költségéhez képest, ami összesen 270 000 dollár nem realizált veszteséget jelentett.

A kereskedő meggyőződésből játszva, vagyis nem volt hajlandó elfogadni a veszteséget és kapitulálni, még néhány órán keresztül erősen kitartott, és lenyűgöző nyereséggel lett magasan jutalmazva. A cikk írásának idejére a kriptokereskedő közel 6 millió dollárnyi nem realizált nyereségen ül, a VINE pedig 0,2284 dolláron kereskedik.

vine arfolyam

A Meme coinok és a „nagyobb bolond” elmélet

A kriptovaluták természetüknél fogva volatilisek, és jelentős kockázatot jelentenek a kereskedők, befektetők és felhasználók számára, még a szilárd és használható projektek esetében is. A memecoinnal való kereskedés azonban a kockázatok egy újabb rétegét és nagyobb volatilitást ad hozzá.

Ráadásul ez az eszközosztály olyan jellemzőkkel rendelkezik, amelyek a pénzügyi buborékokra hasonlítanak. A „Greater Fool Theory” (vagyis a nagyobb bolond elmélete) magyarázza a memecoinok dinamikáját, mivel ezek spekulatív tokenek, amelyeket a társadalmi hype és a buzz mozgat, szerves kereslet nélkül.

Ez is érdekelhet: A legjobb Made in USA tokenek

A kereskedők azzal a várakozással vásárolják a tokeneket, hogy egy „nagyobb bolond” a jövőben magasabb árat fog fizetni. Mindazonáltal a rendszer elhalványul, amint nincsenek „nagyobb bolondok”, akik továbbra is felfelé hajtják az árat, gyakran likviditási problémákkal és halálspirállal szembesülve.

Emiatt a kriptokereskedőknek óvatosnak kell lenniük, miközben „nagyobb bolondokat” keresnek, hogy meggazdagodjanak, mivel azt kockáztatják, hogy közben maguk is „nagyobb bolonddá” válnak. Néha azonban a kereskedés a várakozásoknak megfelelően alakul, figyelemre méltó hozamokat ad, mint ez a mostani, és táplálja a vágyat, hogy még egyszer üldözze ezt a nyereményt, amíg többé nem működik.

 

Tájékoztatás

A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.

Ezt olvastad már?