Júliushoz hasonlóan az augusztusi kereskedés is hatalmas csökkenéssel indult. Augusztus első hetében az összes kriptoeszköz extrém medvés eladással néz szembe, a piac sztárja, a Bitcoin egy időre 50 000 dollár alá zuhant.
Ez azt mutatja, hogy a Bitcoin közeledik a “halálkereszthez”, egy olyan technikai mintázathoz, ahol az 50 napos mozgóátlag (SMA) a 200 napos SMA alá esik.
Ezt a mintát gyakran értelmezik medvés jelként, és pánikot kelthet a befektetők körében. Fontos azonban megérteni, hogy az ilyen mutatók jellemzően késleltetők, és nem jelzik előre pontosan a jövőbeli ármozgásokat.
#BTC Death Cross Is Approaching
50D SMA: $62325.04
200D SMA: $61604.43#Bitcoin #SMA #Crypto #Cryptocurrency #DeathCross pic.twitter.com/z55NIxpH71— Indicator Hawk (@indicator_hawk) August 6, 2024
A következő ármozgás figyelése izgalmas lenne, mivel a negyedév közepén a kereskedés úgy tűnik, hogy dél felé fordult.
A halálkereszt megértése
A halálkereszt akkor következik be, amikor a rövid távú mozgóátlag (50 napos SMA) meghaladja a hosszú távú mozgóátlagot (200 napos SMA). A Bitcoin 50 napos SMA-ja jelenleg 62,332 dolláron áll és csökken, ami arra utal, hogy hamarosan a 200 napos SMA alá kerülhet, amely 61,605 dolláron áll. Ezt a kereszteződést általában medvés jelnek tekintik, ami potenciális további árcsökkenést jelez.
Mennyire pontos a halálkereszt?
Bár a Death Crossra gyakran félelemmel tekintenek, ritkán pontos. A Bitcoin legutóbbi jelentős halálkeresztje 2023. szeptember 12-én történt. Ez a minta kezdetben 24 900 dollárig tartó áreséshez vezetett, de a Bitcoin 2024 márciusára 70 000 dollár feletti új csúcsra emelkedett. Ez azt mutatja, hogy a minta képes előre jelezni a visszaesést, de nem garantálja azt.
A piaci félelem miatt azonban a Bitcoin jelenlegi árfolyama egy hét alatt több mint 20%-kal 55 000 dollár körüli szintre esett, ami fokozza a kereskedők likviditási félelmét. Az ilyen reakciók gyakran a mutató jelentőségének túlértékeléséből fakadnak, és elhamarkodott befektetési döntésekhez vezethetnek.
Ez is érdekelhet: Feltörekvő kriptovaluták 2024-ben
Ráadásul a kriptokrach folytatódik, a BTC árfolyama 7,31%-kal 54 ezer dollárra esett, ami 4 nap alatt 17%-os esés, az ETH pedig 7 nap alatt 30%-ot esett. Továbbá július 29. óta több mint 1,75 milliárd dollárnyi long likvidáció történt, és elérte a 438 millió dollárt, a halálkereszt pedig az 50 napos EMA csökkenésével fenyeget.
A Bitcoin árfolyamát befolyásoló tágabb hatások
A valóságban a Bitcoin rövid távú teljesítményét inkább az olyan szélesebb körű gazdasági tényezők befolyásolják, mint az amerikai gazdasági adatok és a japán jen ingadozása. A jen volatilitása és a carry-trade-ekre gyakorolt hatása jelentősen befolyásolhatja a Bitcoint és más kockázati eszközöket.
Következtetés
Bár a halálkereszt aggodalomra adhat okot, nem szabad rá támaszkodni, mint egyedüli indikátorra a befektetési döntések meghozatalakor. Történelmi előzményei vegyesek, és a Bitcoin árfolyamának irányát inkább az általánosabb gazdasági tényezők határozzák meg. A befektetőknek figyelembe kell venniük ezeket a tényezőket, és kerülniük kell, hogy kizárólag a technikai mintákra túlreagáljanak.
A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.