A kriptovaluták piaca Magyarországon 2025-től teljesen új korszakba lépett, miután hatályba lépett Magyar Közlöny 75. számában megjelent a 2025. évi LXVII. törvény, amely jelentős változásokat hozott a kriptoeszközök szabályozásában. A törvény célja, hogy a Magyarországon működő kriptoeszköz-szolgáltatók számára jogi kereteket biztosítson, ezáltal védje a befektetőket, elősegítse a piac tisztulását, és ahogy fogalmaztak ezzel javítsák Magyarország nemzetközi versenyképességét.
Az új jogszabály értelmében a kriptoeszköz-átváltást validáló szolgáltatók kizárólag engedély birtokában működhetnek Magyarországon, amit a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) bírál el. A szolgáltatók kötelesek megfelelni szigorú személyi, tárgyi, technikai, informatikai és biztonsági előírásoknak, továbbá átlátható árképzési politikát kell alkalmazniuk. Az ügyfélazonosítás, tranzakció-ellenőrzés és a valós idejű adatszolgáltatás is kötelezővé vált.
A hatóság szigorú felügyeleti jogkörökkel rendelkezik, akár helyszíni ellenőrzést is végezhet, szükség esetén visszavonhatja az engedélyt, sőt a tevékenység folytatását is megtilthatja öt évre, ha a szolgáltató megsérti a szabályokat.
A magyar szabályozás nem egyedülálló; szorosan illeszkedik az Európai Unió MiCA rendeletéhez, amely egységes jogi környezetet teremt a tagállamokban a kriptoeszközök számára. A magyar törvény célja, hogy a hazai szolgáltatók ne csak a magyar, hanem az európai szabályoknak is megfeleljenek, így biztonságos, átlátható és jogszerű kriptokereskedést biztosítanak a befektetőknek.
Az Európai Unió MiCA szabályozása
Az Európai Unió MiCA (Markets in Crypto-Assets) rendelete a kriptoeszközök egységes szabályozását tűzte ki célul az EU teljes területén. A rendelet fő célja a fogyasztóvédelem, a piaci visszaélések visszaszorítása és a pénzmosás elleni fellépés a kriptoszektorban.
A MiCA hatálya alá tartoznak a stabilcoinok, az eszközhöz kötött tokenek, valamint a kriptoeszközök kibocsátói és szolgáltatói, például a kriptotőzsdék. A rendelet előírja, hogy a szolgáltatóknak engedélyt kell szerezniük az adott tagállam illetékes hatóságától, és tevékenységüket transzparensen kell végezniük.
A MiCA kiemelten kezeli:
- A fogyasztók tájékoztatását.
- A stabilcoinok pénzügyi fedezetének biztosítását.
- A piaci manipuláció és a bennfentes kereskedelem megelőzését.
- A szolgáltatók felelősségét a kriptoeszközök biztonságos kezeléséért.
A rendelet lehetővé teszi, hogy egy tagállamban megszerzett engedély egész Európában érvényes legyen, így a szolgáltatók könnyebben terjeszkedhetnek, a fogyasztók pedig biztonságosabb szolgáltatásokat vehetnek igénybe. (Ennek ellenére úgy tűnik a magyar rendelet nem fogadja ezt el, külön kérvényezni kell Magyarországon a szolgáltatás elfogadását).
A MiCA szabályozás 2025-től fokozatosan lép életbe, és jelentős mérföldkőnek tekinthető a kriptoszektor intézményesülésében, amely a szürkezónából a szabályozott pénzügyi piacok közé emeli a kriptoeszközök kereskedelmét.
A következőkben bemutatunk öt olyan kriptotőzsdét, amelyek megfelelnek a magyar és az európai uniós szabályozásnak, azaz rendelkeznek Magyar Nemzeti Bank (MNB) engedéllyel és MiCA engedéllyel is.
A lista bármikor frissülhet a Magyar Nemzeti Bank honlapján, bár igyekszünk majd frissíteni ezt a cikket, hogy naprakészek legyetek. Hogyan találhatod meg, vagy ellenőrizheted te magad is, hogy mely tőzsdék kaptak már engedélyt? Menj fel a https://intezmenykereso.mnb.hu/ oldalra, válaszd ki az 1, Összetett keresést, majd az 2, Intézmény általános adatai menüponotot. Ezután válaszd ki a 3, Határon átnyúló szolgáltatást nyújtó külföldi intézmények lehetőséget, majd az 4, Egyéb intézmények és végül a 5, Határon átnyúló kriptoeszköz szolgáltató lehetőséget. Nyomj rá a keresés gombra, és látni fogod a teljes listát.


Ezután annyi extra lépés maradt hátra, hogy a Részletek gombra kattintva ellenőrizheted a tevékenységi listát, és a cég adatait. De ha már fent vannak ezen a listán, az már egy nagyon jó jel.
Most pedig olvashatsz kicsit bővebben az általunk kiválaszott, és már Magyarországon is legális kriptotőzsdék szeletéről.
Bitpanda
A Bitpanda egy bécsi székhelyű kriptotőzsde, amely az egyik legmegbízhatóbb platform Európában. A tőzsde kiemelt figyelmet fordít a szabályozási megfelelésre, és elsőként szerezte meg az MNB által kiadott magyarországi kriptoeszköz-szolgáltatói engedélyt. A Bitpanda ezen felül a MiCA rendelet szerinti uniós engedéllyel is rendelkezik, ami lehetővé teszi, hogy szolgáltatásait az egész EU-ban szabályosan nyújtsa.
A Bitpanda felhasználóbarát platformot kínál, amely nemcsak kriptovaluták, hanem részvények, ETF-ek és nemesfémek kereskedését is biztosítja. A tőzsde különösen népszerű azok körében, akik egyszerű, gyors és megbízható megoldást keresnek kriptokereskedésre.
A Bitpanda teljes mértékben megfelel a magyarországi ügyfél-azonosítási (KYC) és pénzmosás elleni (AML) szabályoknak, valamint garantálja az ügyfelek pénzeszközeinek biztonságát. A platform komoly hangsúlyt fektet az oktatásra is, a Bitpanda Academy keretében kezdők számára is érthetően mutatja be a kriptovilág alapjait.
Bybit
A Bybit az egyik leggyorsabban növekvő nemzetközi kriptotőzsde, amely 2025-ben sikeresen megszerezte a Magyar Nemzeti Bank engedélyét, ezzel legálisan nyújt kriptoeszköz-átváltási szolgáltatásokat Magyarországon. A cég számára az európiai piac különösen fontos, így 2025 július 1-től elindult a ByBit EU. A ByBit Eu megfelel a MiCA rendelet követelményeinek is, így európai szinten is teljes körűen szabályozott szolgáltatónak minősül.
A Bybit rendkívül népszerű a haladó és professzionális kereskedők körében, különösen a derivatívák és tőkeáttételes kereskedési lehetőségek miatt. A tőzsde fejlett kereskedési felületet, alacsony díjakat, és magas likviditást kínál.
Az MNB és a MiCA engedélyek révén a Bybit hazai ügyfelei számára is garantált a biztonságos, átlátható és jogszabályoknak megfelelő kereskedési környezet. A platform erős ügyféltámogatással és folyamatosan bővülő termékkínálattal igyekszik kiszolgálni a magyar piacot.
OKX
Az OKX világszerte az egyik legnagyobb kriptotőzsdeként ismert, és 2025-től már Magyarországon is hivatalosan engedélyezett szolgáltatóként működik az MNB jóváhagyásával. A platform teljes mértékben megfelel a MiCA szabályozásnak is, így nemcsak Magyarországon, hanem az egész Európai Unió területén szabályozott módon nyújtja szolgáltatásait.
Az OKX széles választékot kínál: spot, futures, staking és decentralizált pénzügyi (DeFi) lehetőségeket egyaránt elérhetővé tesz. A platform fejlett biztonsági rendszerekkel védi a felhasználók vagyonát, és kiemelkedő a mobilalkalmazása is.
A magyar ügyfelek számára fontos szempont, hogy az OKX a magyar jogszabályoknak megfelelő ügyfélazonosítási eljárásokat alkalmaz, valamint részletes tájékoztatást nyújt az árképzési szabályairól is. Az OKX célja, hogy hosszú távon megbízható és biztonságos partner legyen a hazai kriptokereskedők számára.
eToro
Az eToro nemcsak kriptotőzsde, hanem egy komplex befektetési platform, amely a részvény-, ETF- és árupiacok mellett kriptovaluta-kereskedést is kínál. A cég 2025-ben megszerezte az MNB engedélyét a magyar piacon, valamint megfelel a MiCA rendelet követelményeinek is, így az eToro szolgáltatásai Magyarországon és az EU-ban egyaránt teljesen legálisak.
Az eToro egyik legnagyobb erőssége a social trading (közöségi kereskedés), amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy más kereskedők stratégiáit másolják (copy trading). A platform ideális a kezdő befektetők számára, hiszen könnyen használható és alacsony belépési küszöböt kínál.
Az eToro magyar ügyfelei számára is garantált a pénzügyi biztonság, az átláthatóság és a teljes jogszabályi megfelelés. A cég elkötelezett a felhasználói edukáció mellett, és számos ingyenes oktatási anyagot kínál, hogy a befektetők tudatos döntéseket hozhassanak.
Crypto.com
A Crypto.com az egyik legismertebb globális kriptotőzsde és pénzügyi szolgáltató, amely számos innovatív terméket kínál, mint például a kriptokártyák, staking, és saját blokklánc-hálózat. A Crypto.com is megszerezte a Magyar Nemzeti Bank hivatalos engedélyét, amit a Foris Dax Malta Ltd név alatt találod, és teljesíti a MiCA rendelet előírásait, így Magyarországon is teljesen legálisan működik.
A platform kiemelkedik felhasználóbarát alkalmazásával, amely könnyen kezelhető, akár kezdők számára is. A Crypto.com emellett folyamatosan bővíti magyar nyelvű ügyféltámogatását, és a magyar piacot is kiemelten kezeli a terjeszkedési stratégiájában.
A Crypto.com nemcsak tranzakcióbiztonságot kínál, hanem jelentős kriptovaluta- és pénzügyi termékkínálatot is, amely megfelel a legújabb hazai és uniós előírásoknak. A magyar felhasználók számára ez egy biztosíték arra, hogy egy stabil, megbízható és szabályozott szolgáltatót választanak.
Legális kriptotőzsdék Magyarországon – Végszó
A 2025-ben életbe lépett magyar kriptotörvény és az Európai Unió MiCA rendelete együtt egy teljesen új, biztonságosabb és átláthatóbb környezetet teremtenek a kriptovaluták piacán. A magyar jogszabály szigorúan szabályozza a kriptoeszköz-átváltást validáló szolgáltatókat, míg a MiCA egy egységes európai szintű szabályozási keretet biztosít.
A Bitpanda, Bybit, OKX, eToro és Crypto.com már hivatalosan is rendelkeznek MNB engedéllyel és MiCA szerinti megfeleléssel, így ezek a tőzsdék teljes biztonsággal és jogszerűen használhatók a magyar felhasználók számára is.
A szabályozott környezet jelentős előrelépést jelent a kriptoeszközök elfogadottsága, biztonsága és piaci stabilitása szempontjából, és várhatóan tovább növeli a kriptovaluták hazai és európai térnyerését.