A kriptopiaci vérfürdő folytatódik, mivel a legfrissebb makrogazdasági adatok azt mutatják, hogy az USA augusztusi munkahelyi számai a vártnál alacsonyabbak lettek. A piaci kapitalizáció szerint vezető kriptopénzek többsége pirosan villog, a Solana akár 5%-ot is esett, és szeptember 6-án 127 dolláros napközbeni mélypontra esett.
A TradingView adatai szerint a SOL 129,18 dolláron kereskedik, ami 2,5%-os csökkenést jelent az elmúlt 24 órában. A SOL heti veszteségei 8% körül állnak, 30 napos időtávon pedig 12% körül.
A SOL elmúlt napi teljesítményét a kereskedési volumen ugrásszerű növekedése kísérte, amely 25%-kal 2,4 milliárd dollárra nőtt, ami az eladási oldal nyomásának intenzitását bizonyítja. Ez az árfolyamcsökkenés és a magas kereskedési aktivitás hatására a teljes piaci kapitalizációja 60,06 milliárd dollárra csökkent, de a CoinGecko adatai szerint a SOL még mindig tartja pozícióját az ötödik legnagyobb kriptopénzként.
Nézzük meg a SOL árfolyamát lejjebb vivő legfontosabb katalizátorokat.
Medvés hangulat uralja a szélesebb kriptopiacot
A SOL árfolyamának az elmúlt tíz napban tapasztalt csökkenése nagyrészt a szélesebb kriptopiacon uralkodó negatív hangulatnak tulajdonítható, amelyet az amerikai munkaerőpiac erősségével kapcsolatos felerősödött aggodalmak vezetnek.
Szeptember 6-án az augusztusi amerikai foglalkoztatottsági adatok 142 000 fővel érkeztek, ami alacsonyabb a közgazdászok által előrejelzett 160 000 főnél. A munkanélküliségi ráta a várakozásoknak megfelelően 4,2%-ra csökkent a júliusi 4,3%-ról, az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal által közzétett adatok szerint.
„A 4,2%-ra csökkenő munkanélküliségi ráta itt egy tisztességes hír volt” – írta a The Kobeissi Letter tőkepiaci kommentátor az X-en megjelent válaszbejegyzésében.
The unemployment rate falling to 4.2% was some decent news here.
It's unlikely that this particular jobs report will sway the Fed's decision strongly.
The countdown to the Fed meeting begins now.
Follow us @KobeissiLetter for real time analysis as this develops.
— The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) September 6, 2024
Az augusztusi munkahelyi adatok kiemelt makrogazdasági adatként extra jelentőséget kaptak, tekintettel arra, hogy az amerikai jegybank várhatóan szeptember 18-i ülésén megkezdi a kamatcsökkentést.
A The Kobeissi Letter úgy véli, hogy a legutóbbi munkahelyi jelentés „nem valószínű”, hogy erősen befolyásolja a Fed döntését.
„A visszaszámlálás a Fed üléséig most kezdődik”.
A kriptoval szembeni hangulat is elérte a legalacsonyabb pontját augusztus 5. óta. Szeptember 6-án a Crypto Fear & Greed Index 100-ból 22 pontot ért el, ami azt mutatja, hogy a piacon „extrém félelem” uralkodik.
Ez is érdekelhet: A legjobb kripto ICO-k 2024
Ez a félelem kockázatcsökkentő üzemmódhoz vezetett a befektetők körében, ami magyarázatot ad a kriptoárak, köztük a SOL folyamatos korrekciójára.
A SOL áresése mögött a csökkenő hálózati aktivitás áll
A SOL legutóbbi áresése a láncon belüli aktivitás csökkenését követi, mivel kevesebb felhasználó vesz részt a hálózatban, ami hozzájárul a csökkenő lendülethez.
A DefiLlama adataiból kiderül, hogy a Solana hálózaton a TVL 12%-kal csökkent az augusztus 25-i 5,48 milliárd dollárról 4,716 milliárd dollárra szeptember 6-án, ami arra utal, hogy a felhasználók és a fejlesztők kevesebbet interakcióznak a hálózattal.
A Dune Analytics műszerfala által szolgáltatott további adatokból kiderül, hogy a SOL szeptember 6-i áresését különösen a hálózaton telepített tranzakciók számának erőteljes csökkenése előzte meg.
Az alábbi diagram azt mutatja, hogy a Solana blokkláncon a napi tranzakciók száma augusztus 13. és szeptember 6. között 20 465-ről 2635-re csökkent.
A Solana TVL és onchain tranzakciók csökkenése a hálózati aktivitás csökkenését és az elfogadás stagnálását jelzi. A kevesebb felhasználói interakció a platformmal a tranzakciók és a hálózathasználat csökkenéséhez vezet, ami csökkenti a SOL iránti keresletet és negatívan hat az árára.
A Solana medvés háromszöge a SOL további 41%-os esésére utal
Technikai szempontból a SOL árfolyamcsökkenése egy hosszabb technikai korrekció része, amely március 18-án kezdődött, amikor is elfordult a 209 dolláros többéves csúcsról. A SOL/USD pár azóta több mint 39%-kal esett.
Ez is érdekelhet: Jön az EigenLayer második airdropja
Szeptember 6-án a SOL egy ereszkedő háromszög több hónapos vízszintes támaszvonalát tesztelte egy lehetséges visszapattanás érdekében az ereszkedő trendvonal felé, körülbelül 158 dollárnál, ami 23%-kal magasabb a jelenlegi árszinteknél.
Ezzel szemben a vízszintes támaszvonal alatti áttörés a csökkenést kockáztatja a csökkenő háromszög technikai célpontja felé, 75 dollárra. Egy ilyen lépés 41,5%-os csökkenést jelentene a jelenlegi árfolyamhoz képest.
A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.