Egy névtelen kriptokereskedő 368 dollárból csinált 2 milliót

Kriptomagazin kereskedok chart
google-newss

Kövess minket a Google Hírekben

Egy névtelen kriptopénz-kereskedő mindössze három nap alatt 268 dollárnyi kezdeti vásárlásból 2 millió dollárnyi nem realizált nyereséget csinált. Az X kommentelői egy esetleges bennfentes kereskedési tevékenységről spekulálnak, bár semmi sem erősítette meg.

shiba shootout banner

A kereskedés konkrétan a Sui hálózaton a HIPPO nevű mémérmével történt, annak natív tokenjével, a SUI-val szemben. A Lookonchain október 2-i jelentése szerint a „fickó” három nap alatt körülbelül 2 millió dollárt keresett.

Először szeptember 28-án a névtelen kereskedő 368 dollár értékben 198 SUI-t költött arra, hogy 253,5 millió HIPPO-t vásároljon. A „fickó” ezután 119,6 millió HIPPO-t adott el 325 000 dollár értékben 175 000 SUI-ért, részben realizálva a nyereségét.

Az eredeti poszt idején a mém érme 0,012 dolláron kereskedett, 133,9 millió HIPPO-val a háta mögött, körülbelül 1,7 millió dollár értékben. A Cetus decentralizált tőzsdéjén a HIPPO/SUI pár azonban már emelkedett, közel 0,014 dolláron érintve az árfolyamellenállást.

A Sui tokenomikájával kapcsolatos aggodalmak

A Sui a közelmúltban a 20. helyre nőtt a piaci tőkeértéket tekintve, 5 milliárd dolláros kapitalizációval. Mégis, a teljesen hígított értéke (FDV) ennél jóval magasabb, figyelembe véve, hogy a SUI teljes kínálatának mindössze 27,6%-a van forgalomban.

Így a kriptopénz közelgő 72,4%-os inflációja elkerülhetetlenül eléri a piacot, ami jelentős eladási nyomást gyakorol.

Érdekes módon ezeknek a még forgalomba nem kerülő tokeneknek a nagy része a Mysten Labs vagy magánbefektetők ellenőrzése alatt álló vesting szerződésekbe van zárva. Októberben a SUI több mint 100 millió dollárt oldott fel, ahogy arról a Finbold beszámolt, ami aggodalmakat és kritikákat váltott ki.

HIPPO-SUI
HIPPO/SUI pár. Fotó: Finbold

Justin Bons a SUI tokenomikáját a „puszta kapzsiság” eredményének minősítette, ahogy azt májusban közzétettük.

„A SUI-nak nagyszerű dizájnja van, kivéve a token-gazdaságtanát: A SUI azt állítja, hogy a kínálat 10B-ban maximált, és 52%-a 2030-ig „fel nem osztott”. A probléma az, hogy több mint 8B SUI-t már most is feltesznek! A feltöltött készlet több mint 84%-a az alapítók kezében van. Ha azt mondjuk, hogy ez durva, akkor ez még enyhe kifejezés A SUI elosztásának puszta kapzsisága észbontó.” – Justin Bons.

Néhány piaci szereplő rámutatott, hogy a közelgő feloldás megmagyarázza, hogy az influencerek és a kriptomédia miért kezdte hirtelen „nyomni” a SUI-t.

Sőt, Wazz kriptopénz kereskedő és befektető figyelmeztetett a Sui modelljére, ahol ezek a bálnák a zárolt tokenekkel még mindig tétet tehetnek, és profitálhatnak a még nem forgalomban lévő tokenekből, amelyeket nekik zálogosítottak.

A mémérme-kereskedők és a „Nagyobb bolond elmélet

A kriptovaluták természetüknél fogva volatilisek, és jelentős kockázatot jelentenek a kereskedők, befektetők és felhasználók számára, még a szilárd és használható projektek esetében is. A mémérmékkel való kereskedés azonban a kockázatok egy újabb rétegét adja hozzá, különösen a likviditással kapcsolatosakat.

Ráadásul ez az eszközosztály olyan jellemzőkkel rendelkezik, amelyek a pénzügyi buborékokra hasonlítanak, ami likviditási halálspirálhoz vezethet. A „Greater Fool Theory” magyarázatot ad a mémérméknél megfigyelhető dinamikára. Ezek spekulatív tokenek, amelyeket elsősorban a társadalmi hype és a buzz mozgat, szerves kereslet nélkül.

A kereskedők azzal a várakozással vásárolják a tokent, hogy egy „nagyobb bolond” a jövőben magasabb árat fog fizetni. Mindazonáltal a rendszer elhalványul, amint nincsenek „nagyobb bolondok”, akik továbbra is felfelé hajtják az árat, gyakran likviditási problémákkal és halálspirállal szembesülve.

 

Tájékoztatás

A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.

Ezt olvastad már?