A Mantra (OM) token árfolyamának drámai összeomlását követően a projekt vezérigazgatója, John Mullin bejelentette: elégetik a csapat által birtokolt tokeneket a közösség bizalmának visszanyerése érdekében.
A Mantra token (OM) árfolyama április 13-án zuhant össze drámai módon – hasonlóan a korábbi Terra Luna összeomláshoz – amikor az ár 6,30 dollárról egészen 0,52 dollárig esett vissza, több mint 5,5 milliárd dollárnyi értéket törölve a piacról.
Tokenégetési terv a transzparencia jegyében
John Mullin április 16-án az X platformon (korábban Twitter) jelentette be:
„El fogom égetni az összes csapat-tokenemet, és ha sikerül talpra állnunk, a közösség és a befektetők dönthetik el, hogy visszanyertem-e a bizalmat.”
The teams token allocation are actually vesting only starting in 2027, which is 30 months from mainnet launch (Oct. 24).
I’m planning to burn all of my team tokens and when we turn it around the community and investors can decide if I have earned it back. ️ https://t.co/ZQR1H5xAqF
— JP Mullin (, ️) (@jp_mullin888) April 15, 2025
A Mantra összesen 300 millió OM tokent tartott fenn a csapat és a főbb hozzájárulók számára – ez a teljes kínálat körülbelül 16,88%-a. Ezek a tokenek zárolva voltak, és fokozatosan kerültek volna felszabadításra 2027 áprilisa és 2029 októbere között.
A csapat tokenjeinek jelenlegi értéke körülbelül 236 millió dollár, szemben az összeomlás előtti 1,89 milliárd dolláros értékkel.
Miközben sokan üdvözölték Mullin lépését, mások aggodalmukat fejezték ki a csapat motivációjának jövőbeni fenntartása miatt. Ran Neuner, a Crypto Banter alapítója szerint bár az égetés „szimbolikus gesztus”, hosszú távon visszavetheti a projekt fejlődését. Mullin azonban jelezte: a döntést közösségi szavazásra is bocsáthatják.
Utólagos jelentés és újraépítési tervek
Mullin ígéretet tett arra, hogy egy post-mortem jelentésben tárják fel az összeomlás pontos okait, hogy teljes átláthatóságot biztosítsanak. Továbbá a Mantra 109 millió dolláros ökoszisztéma-alapját is felhasználhatják token-visszavásárlásokra és további égetésekre a stabilizáció érdekében.
A Mantra cáfolta azokat a vádakat, miszerint ők birtokolnák az OM tokenek 90%-át, illetve hogy belső kereskedelem vagy manipuláció történt volna. A vállalat a zuhanást „felelőtlen likvidálásokkal” magyarázta, amelyek különösen a Binance és OKX tőzsdéken jelentkeztek nagymértékben – ezek a platformok tagadták az összeférhetetlenséget.
A Mantra hosszú távra tervez
Mullin köszönetet mondott a közösség támogatásáért, és hangsúlyozta, hogy a Mantra több piaci ciklust is túlélt már, és most is folytatják a fejlesztéseket. Kiemelte a hosszú távú befektetők, mint például a Shorooq Partners és a Laser Digital támogatását is, akik továbbra is bíznak a projekt jövőjében.
A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.