A kínai székhelyű, mesterséges intelligenciára épülő mobilitási vállalat, a Webus International bejelentette, hogy akár 300 millió dollárnyi nem-részvény alapú finanszírozással kíván létrehozni egy XRP-alapú tartalékot, amely célja a globális sofőrszolgáltatásainak hatékonyabb és azonnali fizetési rendszerének támogatása.
A társaság közölte, hogy a forrást saját készpénzből, kereskedelmi banki hitelekből, részvényesi garanciákból és intézményi hitelkeretekből kívánja összeállítani – új részvények kibocsátása nélkül. Ez lehetővé teszi, hogy a vállalat megőrizze részvényesi értékét, miközben a határokon átnyúló, valós idejű elszámolásokat és egy Web3-alapú hűségprogramot vezet be.
Az XRP lehet a globális mobilitás motorja
A Webus vezérigazgatója, Nan Zheng a befektetőknek elmondta: az XRP-alap célja, hogy csökkentse a devizaváltással járó súrlódásokat, különösen a nemzetközi utazások során, és gyors, átlátható kifizetést tegyen lehetővé a járművezetők számára.
A terv három fő kezdeményezés egyikét jelenti, amelyekre a nem-részvény alapú finanszírozást szánják. A másik két projekt:
- Saját blokklánc-infrastruktúra kiépítése,
- A külföldi terjeszkedés felgyorsítása.
A vezetőség nem közölt pontos ütemtervet az XRP-vásárlásra vagy a finanszírozási eszközök lezárására, de hangsúlyozta, hogy a konstrukció rugalmasan alakítható a piaci környezethez igazodva.
Új partnerség a kínai turizmusban
A bejelentéssel egyidőben a Webus megerősítette, hogy többéves partnerséget hosszabbított meg a Tongcheng Travel Holdings-szal, Kína egyik legnagyobb online utazási platformjával. A megállapodás keretében a „Wetour x Tongcheng” márkanév alatt országos városközi charterjáratok indulnak, melyek összekötik a Tongcheng 240 millió fizető felhasználóját a Webus járműflottájával.
Zheng szerint a partnerség kulcsfontosságú adatokat és útvonal-sűrűséget biztosít belföldön, míg az XRP-alapú fizetések a nemzetközi műveleteket gyorsítják fel.
XRP-tartalék, mint új trend?
A Webus terve egy nappal azután látott napvilágot, hogy a VivoPower International, egy tiszta energiával foglalkozó vállalat bejelentette: 121 millió dolláros privát tőkebevonást biztosított saját XRP-tartalékának létrehozásához. A finanszírozás mögött többek között Abdulaziz bin Turki Al Saud szaúdi herceg áll.
Noha több nyilvános vállalat is tart Bitcoint, az XRP-ben denominált vállalati tartalékok még mindig ritkák. A Webus és a VivoPower is kiemelte az XRP alacsony tranzakciós költségét és a XRP Ledgerrel való natív integrációját mint a döntésük fő mozgatórugóit.
Olvasd el ezt is: A Metaplanet újabb 21 millió dollárt vont be Bitcoin-vásárlásra
A Webus lépése jól mutatja, hogy a vállalati világ egyre inkább nyit az alternatív digitális fizetőeszközök irányába – különösen akkor, ha azok konkrét, hatékony megoldást kínálnak a globális fizetések problémáira. Az XRP újra a figyelem középpontjába kerülhet, ezúttal nem spekuláció, hanem valós iparági felhasználás révén.
A kriptomagazin.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptomagazin.hu felelősséget nem vállal.